“Отбасындағы зорлық-зомбылыққа жол жоқ” Павлодар сервис және тамақтану колледжінде ашық іс-шара

2023 жылғы 5 желтоқсанда Павлодар сервис және тамақтану колледжінде “Зорлық-зомбылыққа қарсы 16 күн” акциясы аясында диалог алаңы форматында “Отбасындағы зорлық-зомбылыққа жол жоқ” атты ашық іс-шара өтті. Аталған проблеманы әр тараптан ашу мақсатында Павлодар облысы ҚХА Аналар кеңесінің төрайымы, Павлодар облысы әкімінің өңірдегі гендерлік саясатты дамыту жөніндегі кеңесшісі Максилова Бақытжамал Шаханқызы, облыстық Қоғамдық кеңестің мүшесі, “Қағандық” қоғамдық бірлестігінің төрағасы Еркегали Жаңғазы, сондай – ақ әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі аға инспектор Б.Е.Турсаринова шақырылды. Тимиргалиева и. А. – полиция подполковнигі, Павлодар облысы полиция департаменті есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл басқармасының аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкілі.

Максилова Бақытжамал Шаханқызы “Ақ орам” акциясын өткізді, ұлттық чемпионаттың сарапшысы, техника ғылымдарының магистрі Садриденова Альмира Маратқызына және ұлттық чемпионаттың сарапшысы, арнайы пәндер оқытушысы Пицина Ирина Александровнаға “Отбасындағы зорлық-зомбылыққа жол жоқ” акциясына орайластырылған Отбасындағы бейбітшілік пен келісімнің символы ретінде орамалдар табыс етті.

Кездесу басында Б. Е.Турсаринова “отбасылық-тұрмыстық қатынастардың алдын алу” тақырыбын ашып, студенттер мен ата-аналарға мұндай жағдайларда не істеу керектігін және көмек сұрауға қайда жүгіну керектігін түсіндірді.

Кездесу барысында балалар синтетикалық есірткіні таратудың құқықтық салдары және синтетикалық есірткіні таратқаны үшін қылмыстық жауапкершілік туралы білді, егер сіз осы қауіпті жолға түссеңіз, жаза сөзсіз болады, деп атап өтті и. А. Тимиргалиева.

Ж. м. Аяғанов – ОЖБ басшысының орынбасары студенттермен “отбасындағы зорлық-зомбылыққа жол жоқ” тренингін өткізді, онда “отбасы мүсіні” практикалық жаттығулары өткізілді, онда оқушылар өздерінің болашақ отбасыларын қалай көретіндерін көрсетті.

Ермеғали Жаңғазы-Ар-намыс туралы айтып, отбасындағы қарым-қатынас, үлкендерді құрметтеу және ата-аналарға көмек көрсету мысалдарын келтірді.

Кездесу соңында И.А.Тимиргалиева студенттерге “Қабылдаулар” шеберлік сабағын көрсетті.