«Түркиядағы 5 жұлдызды қонақүйлердегі ПсЖТК тәжірибесі»

8-13 қазан аралығында “Caspian study” және “Job Turkiye” шақыруымен Павлодар сервис және тамақтану колледжінің басшысы Гульмира Шугабаева өз студенттерінің Анталиядағы ақылы практика орындарына барды. 8 ANEX қонақ үйлерінің брифинг-презентациясы өткізілді: “Selectum Family Resort Side” – Біздің 6 студент жұмыс істейді: Какожанова Дильназ, Пушин Матвей, Бочкарев Артур, Данияров Даурен, Пруд Денис, Капаров Диас. “Kremlin Palase” қонақ үйінде-Ақсу қаласының студенттері Мадиров Ерназ және Имангазин Адильхан. Никулин Артур – “Club&Hotel letoonia” қонақ үйінің жетекші бармен-баристасы болып табылады. “Blue Waters Club” аралдық қонақ үйінде Оганесян Багдан мен Гайдамакин Леонид бар.

Барлығы оқытылатын аспаз, даяшы, кондитер, бармен біліктіліктері бойынша жұмыс істейді. Олардың төртеуі 1 курс студенттері, қалғаны қайта барған 2-3-4 курс студенттері. Семинар бағдарламасында ҚР ректорларынан, жоғары оқу орындарының проректорларынан, колледж басшыларынан құралған делегация қызметкерлердің тегін тұруына арналған жатақхана – ложмандарына барды. Ложманда барлық жағдайлар жасалған: ашық бассейндер, спорт залдары, Wi-Fi, кір жуу аймақтары, теннис корттары. Конференцияларда ANEX қонақүйлер желісінің құрылтайшысы, аспаздар, қонақүйлердің бас директорлары балалардың жұмысы туралы бізді қызықтыратын барлық сұрақтарға жауап берді. Жұмыс күні 8 сағатты құрайды, демалыс күндері жұмыс істеген кезде төлем 1,5 есе артады, ағылшын және неміс тілдерін білетін студенттер үлкен бонустар алады. Біздің студенттер өз тәжірибелеріне риза және банк картасында пайдаланылмаған жалақымен келеді, демалу және сауда жасау үшін шетелдік қонақтардың жомарт “қолақтықтарын” пайдаланады. 2019 жылдан бастап Колледж Түркияда ақылы тәжірибе туралы Меморандумға қол қойды және студенттер халықаралық тәжірибе туралы сертификаттармен келеді.